Сапери Полтавського гарнізону вдосконалили професійні навички

clock
01.03.2024 12:10

У Полтавській громаді завершилися триденні навчальні збори для піротехніків Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Полтавській області. Висококваліфіковані інструктори поділилися досвідом роботи та навчали надзвичайників працювати за міжнародними стандартами у сфері гуманітарного розмінування.

Під час теоретичних занять та практичних відпрацювань піротехніки вдосконалили знання із типів, характеристик різних сучасних боєприпасів, пошуку, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів. Також сапери поглибили знання з проведення евакуації та надання домедичної допомоги при різних видах поранень, зокрема й при мінно-вибуховій травмі.

Не менш важливим для успішного виконання завдань є й психологічна підготовка особового складу. Так, психолог Головного управління Євгеній Пушко провів із піротехніками відповідне заняття. Були розглянуті теми діяльності в умовах надзвичайного стресу, навички комунікації з пораненими співробітниками, під час надання їм допомоги, техніки емоційної стабілізації після перебування у психотравмуючих ситуаціях, а також реагування на можливі гострі прояви стресу у інших співробітників. Під час зборів дані навички відпрацьовувались практично на імітаційних сценаріях.

За результатами навчань, учасники здали відповідні заліки.

Варто додати, що підвищення професійного рівня для піротехніків є дуже важливим та актуальним, адже ворог застосовує нові види озброєння, а доведення до автоматизму алгоритму, чіткість та послідовність виконання дій дозволить ефективніше проводити гуманітарне розміновування деокупованих територій.Схожі матеріали