Кременчуцькі рятувальники організували навчання за темою «Складові безбар’єрності».

clock
30.05.2023 12:28

Протягом 29 та 30 травня рятувальники провели інформаційні заходи для спеціалістів по роботі з населенням Автозаводського та Крюківського району  м. Кременчук  в приміщеннях  контакт-ценрів.
Провідний інспектор Кременчуцького районного управління Владислав Дяченко розповів про концептуальні засади безбар’єрності, зокрема про Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, ухвалену в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» щодо забезпечення рівних можливостей кожній людині реалізовувати свої права, отримувати послуги на рівні з іншими через інтегрування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності.
Заходи були розраховані на два блоки, коли учасники  познайомилися з основними засадами безбар’єрності,  психологиня Головного управління   Тетяна Ватульова провела інтерактивні вправи, які сприяють  покращенню розуміння можливостей та врахування потреб осіб з інвалідністю. Наведені приклади супроводження даної категорії осіб під час заходів евакуації цивільного населення. Акцентовано увагу на особливостях надання першої психологічної допомоги особам з хронічними захворюваннями. Психологиня  дала пояснення щодо використання нейтральної термінології у повсякденному житті.

Учасники зустрічей мали можливість отримати буклети з інформацією про особливості  коректного спілкування та лексики. «Кожна людина з інвалідністю має право відчувати повагу та жити гідним життям», - зазначили  присутні, - «подібні зустрічі дають корисні знання та позитивні враження».

 

Схожі матеріали