ГоловнаБІЗНЕСУОрганізація здійснення державного нагляду (контролю)Заходи державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки
 Версія для друку

На виконанняДорученняПрем’єр-міністраУкраїнивід 27.01.2021 року протягом лютого-квітня 2021 року співробітниками Головного управління та структурнихпідрозділів ГУ ДСНС України у Полтавськійобласті проводитимуться заходи державного нагляду (контролю) за додержаннямвимогзаконодавства у сферітехногенної та пожежноїбезпекисуб’єктамигосподарювання, у власності (володінні) користуванніякихперебуваютьготелі, пансіонати, хостели, будинки для людей похилоговіку та з інвалідністю. 

Наказами Головного управлінняпередбачено перевірити 179 суб’єкти господарювання у сферіуправління (користуванні, володінні) якихперебуває 97 готелів, 3 пансіонати, 11 хостелів та  68 будинків для людей похилоговіку та з інвалідністю.

Станом на 08.04.2021 органами державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки проведено перевірки 101 зазначеногооб’єкту. Зокрема зі складанням відповідних розпорядчих документів
(актів та приписів) перевірено  43 готелі, 2 пансіонати,  1хостел та  55  будинків для людей похилого віку та осіб з інвалідністю.

За результатами проведених заходів виявлено 998 порушення вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки. До адміністративної відповідальності притягнуто 109 керівників та відповідальних осіб.

 

Відносно 59-х суб’єктів господарювання складено акти стосовно неможливості здійснення заходу державного нагляду (контролю). Причини:

  1. Не відносяться до високого ступеня ризику, не зареєстровані платником ПДВ та застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності – 42 СГ (Готелі – 28, Хостели – 9, Пансіонат – 1, будинки для людей похилого віку та осіб з інвалідністю – 4);
  2. 2 випадки недопущення уповноваженої посадової особи ДСНС до проведення заходів державного нагляду (контролю) щодо готелів – направлено інформаційні листи до прокуратури;
  3. 3 СГ (готелі) змінили місце провадження господарської діяльності;
  4. 4 об’єкти (готелі) СГ не експлуатуються;
  5. 3 СГ (Готель -1, хостел – 1, будинки для людей похилого віку та осіб з інвалідністю -1) припинили господарську діяльність;
  6. 1 благодійна організація здійснює діяльність в житловому будинку;
  7. змінено функціональне призначення 1 об’єкту (готель);
  8. у власності 3-х суб’єктів господарювання відсутні об’єкти, відповідних категорій (3 готелі).

 

Повторно сплановано перевірку 5 об’єктів (готелі) суб’єктів господарювання, щодо яких раніше було складено акти про неможливість проведення перевірки у зв’язку з відсутністю керівника або уповноваженої особи.

 

Головним управлінням підготовлено та направлено до Полтавського адміністративного суду 5 позовних заяв про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

 

Наразі робота по проведенню позапланових перевірок вказаних об’єктів продовжується. Головним управління ДСНС України у Полтавській області встановлено відповідний контроль за  проведенням даної роботи.

Більшдетальнуінформацію за результатами перевірокможназнайти за посиланням: https://inspections.gov.ua 

    Твіт