ГоловнаОстанні новини5 Квітня, 2021р.
 Версія для друку

Голова ДСНС України Микола Чечоткін взяв участь у селекторній нараді щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року

Опубліковано: 05.04.2021, 10:17

2 квітня у режимі онлайн відбулася селекторна нарада щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року, організована Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Голова ДСНС України Микола Чечоткін, звертаючись до присутніх, підкреслив, що підрозділи Служби перебувають у цілодобовій готовності та оперативно реагують на загрози, пов’язані з пожежами в екосистемах. Вже сьогодні рятувальники ліквідовують понад 400 пожеж на добу, а з початку року ними ліквідовано 3 тисячі 800 загорянь сухої рослинності та очерету на площі більше 3 тисяч гектарів, у тому числі залучалися до гасіння 16 лісових пожеж.

Для гасіння великих лісових пожеж підготовлено 4 пожежних літаки і 3 вертольоти, які будуть на чергуванні в Одесі, Харкові та Ніжині. Крім того, Міністерством оборони підтверджено можливість залучення вертольоту Збройних сил для гасіння пожеж на Херсонщині.

Микола Чечоткін звернув увагу на минулорічний досвід ліквідації масштабних лісових пожеж, зауваживши, що саме своєчасне виявлення загорянь у лісових масивах та залучення до гасіння необхідних сил та засобів, у тому числі підрозділів ДСНС, дозволить гасити пожежі на початковому етапі з мінімальними наслідками.

“Правильна організація управління під час гасіння лісових пожеж — це ключове”, — наголосив він.

У свою чергу, міністр Міндовкілля України Роман Абрамовський сказав, що вирішення проблем, які характерні пожежонебезпечному періоду, має бути комплексним, усі відомства повинні взаємодіяти.

“Чим скоріше та якісніше ми підготуємося, тим меншими будуть збитки”, — зауважив Роман Абрамовський.

Голова ДСНС Микола Чечоткін також додав, що згідно Кодексу цивільного захисту, забезпечення пожежної безпеки на відповідних територіях і населених пунктах відноситься до повноважень державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Він закликав державні адміністрації проінспектувати підконтрольні їм населені пункти щодо готовності до боротьби з пожежами в екосистемах, і, за необхідності, провести відповідні бесіди зі старостами об'єднаних територіальних громад.

“Особливу увагу слід звернути на стан протипожежного захисту сільських населених пунктів та садових товариств розміщених в лісових масивах. За результатами перевірок слід вручити керівникам територіальних громад акти з переліком заходів, які необхідно виконати у найкоротші терміни та встановити жорсткий контроль за їх реалізацією”, — сказав голова Служби.

Територіальні підсистеми цивільного захисту та їх ланки, які функціонують в областях і районах, повинні здійснювати постійний моніторинг обстановки на територіях, прогнозувати ризики переростання пожеж в екосистемах у надзвичайну ситуацію та визначати загрозу населеним пунктам.

“Тільки такий алгоритм спільних дій може забезпечити ефективну протидію пожежам в екосистемах”, — підсумував Микола Чечоткін.

6N4A4049.jpg6N4A4019.jpg


   
Останні новини
13 Квітня14:24 Кременчуцькі рятувальники разом з лісниками провели профілактичний рейд лісовим масивом
13 Квітня11:42 Диканські рятувальники провели спеціальне навчання для працівників підприємства
12 Квітня09:31 ДСНС застерігає: випалювання сухостою — незаконна діяльність, що несе загрозу природному фонду країни, людським життям та оселям!
11 Квітня11:00 Рятувальники проводять роз’яснювальна роботу в лісових масивах
9 Квітня11:23 Психологом Головного управління проведено он-лайн заняття для державних службовців
9 Квітня10:23 Рятувальники проводять профілактичні заходи з метою недопущення пожеж в екосистемах
9 Квітня08:36 Закликаємо врятувати життя донечці дніпропетровського рятувальника Олексія Шевчика!
7 Квітня09:55 Психологом Головного управління проведено практичне заняття
7 Квітня09:01 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
7 Квітня09:00 Попередення про пориви вітру в Україні
6 Квітня10:28 За тиждень на Полтавщині рятувальники ліквідували 215 пожеж та врятували 4 людини
5 Квітня10:17 Голова ДСНС України Микола Чечоткін взяв участь у селекторній нараді щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року
5 Квітня10:09 Понад 600 піротехніків ДСНС здійснюють роботи із розмінування території України від вибухонебезпечних предметів
3 Квітня10:51 Рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі в екосистемах області
2 Квітня08:49 Рятувальники закликають громадян не спалювати суху рослинність
Останні новини