Пожежі у побуті, на жаль, явище нерідкісне. Через власну недбалість та нехтування елементарними протипожежними правилами, громадяни наражають на небезпеку власне життя та здоров’я, а також свою оселю і майно. Найстрашніше, що через безвідповідальність однієї людини можуть постраждати інші – члени родини, сусіди або ж співмешканці багатоквартирного будинку. Особливої актуальності ця проблема набуває в осінньо-зимовий період, коли для обігріву помешкань громадяни застосовують пічне опалення, каміни та електричні прилади.
Лише останніми днями до Служби порятунку надійшла низка повідомлень про займання у житловому секторі, часто спричинені порушеннями правил пожежної безпеки і, зокрема, неправильною експлуатацією засобів опалення. Нерідко наслідки таких займань доволі трагічні.
Зважаючи на таку статистику, надзвичайники здійснюють профілактичні заходи у житловому секторі, адже це є важливим та необхідним кроком у боротьбі з пожежами в побуті.
Шановні громадяни! Аби уникнути трагедії, спричиненої пожежею в оселі, будьте вкрай обережними, дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань, а саме:
не паліть у ліжку;
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;
не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
використовуйте пічне опалення та прилади для обігріву, дотримуючись правил пожежної безпеки.
При виникненні пожежі чи надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»!