ГоловнаОстанні новини14 Серпня, 2020р.
 Версія для друку

Рятувальники здійснюють регулярні тренування та тактико-спеціальні навчання, підвищуючи свою готовність до ліквідації різноманітних надзвичайних подій

Опубліковано: 14.08.2020, 10:21

Щодня в Україні рятувальники проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Важливу роль у системі підготовки до ліквідації різноманітних надзвичайних подій відіграють тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття, під час яких фахівці ДСНС відпрацьовують питання взаємодії, загальної злагодженості та оперативності під час виконання своєї роботи.

Так, станом на 14 серпня, від початку року в Україні сталось 66 класифікованих надзвичайних ситуацій, з них 27 — техногенного характеру, 35 — природного і 4 — соціального. Аби мінімізувати кількість та наслідки таких ситуацій, фахівці ДСНС працюють над удосконаленням власних професійних навичок.

Тож 12 серпня на Полтавщині на території Чалівського лісництва, що поблизу с. Копили, за участі пожежно-рятувальних підрозділів, мобільної оперативної групи Головного управління ДСНС України у Полтавській області, відомчої пожежної охорони, представників та лісничих Державного підприємства «Полтавського лісового господарства», відбулися спільні навчання під час виникнення лісових пожеж та пожеж в екосистемах. Було відпрацьовано розгортання сил та засобів, перевірено готовність ДП «Полтавський лісгосп» та надзвичайників до виконання спільних дій під час лісової пожежі, а також злагодженість особового складу під час гасіння пожеж в екосистемах області. Згідно зі тактичним задумом, від лісника надійшло повідомлення про пожежу в лісовому масиві на території Чалівського лісництва поблизу села Копилів. До місця події оперативно прибули: автомобіль, оснащений лісопожежним модулем, пожежний трактор, пожежний автомобіль лісгоспу, а також чергові сили пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС. Завдяки злагодженим діям пожежно-рятувальних підрозділів та відомчої пожежної охорони умовну пожежу було ліквідовано. До спільних навчань від ДСНС було залучено 16 чоловік особового складу та 4 одиниці техніки.

Водночас у Києві рятувальниками Солом'янського районного управління було проведено навчання на одному з об’єктів по б-ру Вацлава Гавела. Вогнеборці нагадали працівникам основні вимоги правил пожежної безпеки на робочому місці та у побуті. Особливо звернули увагу на чіткий алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на території об’єкта, обговорили особливості правильної і швидкої евакуації. Вогнеборці продемонстрували працівникам підприємства сучасну пожежну техніку та аварійно-рятувальне обладнання. Розповіли як правильно користуватись вогнегасниками і надали можливість бажаючим відпрацювати отримані знання на практиці.

Того ж дня у місті Дніпро відбулись тактико-спеціальні навчання працівників Служби порятунку на базі Придніпровської ТЕС. Рятувальники разом із добровільною пожежною командою підприємства відпрацьовували тактичні дії під час виникнення надзвичайної ситуації. За задумом навчань, відбулось загоряння резервуару з мастилом для охолодження обладнання. У ході навчань було відпрацьовано злагодженість дій добровільної пожежної команди та особового складу ДСНС, подачу води з автодрабини на резервуари й використання ежекторних систем пожежогасінняУ цих навчаннях застосовували нові зразки пожежно-рятувальної техніки, у тому числі, нову автодрабину, яку підрозділ отримав цього року. За результатами дій тактико-спеціальні навчання пройшли успішно. До їх проведення було залучено 4 одиниці пожежно-рятувальної техніки, 32 особового складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також особовий склад добровільної пожежної команди та працівники Придніпровської ТЕС.

А в Чернігівській області надзвичайники провели тактико-спеціальні навчання з ліквідації пожеж і надзвичайних подій на території ТОВ "СПК" в обласному центрі. Зауважимо, що підприємство відноситься до категорії вибухопожежонебезпечного, адже на території в спеціальній тарі зберігаються паливно-мастильні матеріали. За тактичним задумом, унаслідок вибуху газоповітряної суміші сталося пошкодження одного з резервуарів РВС-1000 з подальшим горінням нафтопродуктів на площі 100 кв. м. За викликом до місця пригоди оперативно прибуло 4 відділення пожежно-рятувальних підрозділів міста. Для безперебійної подачі вогнегасних речовин в осередок пожежі та охолодження суміжних резервуарів, рятувальники за допомогою пожежної насосної станції та рукавного автомобіля проклали від річки Білоус лінію довжиною майже 2 кілометри. Для координації дій підрозділів було розгорнуто штаб з ліквідації пожежі. Спільними діями вогнеборців за допомогою водяних та пінних стволів умовну пожежу ліквідовано. Загалом до проведення тактико-спеціальних навчань від підрозділів ДСНС залучалось 25 чоловік особового складу та 6 одиниць спеціальної техніки.

Отже, подібні тренування та навчання не лише сприяють відпрацюванню порядку дій у разі надзвичайної ситуації, але й дають змогу пересвідчитись у надійності рятувального обладнання. Тактико-спеціальні навчання та тренування триватимуть і надалі по всій території країни, адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.

ФОТОАЛЬБОМ

IMG_8196.JPG DSC_0060.JPG

IMG_0282.JPG IMG_0313.JPG


   
Останні новини
25 Вересня16:37 Відбулося засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС
25 Вересня14:00 Увага! Попередження про пориви вітру
25 Вересня08:02 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
24 Вересня11:58 Фахівці ДСНС проводять профілактичні заходи з метою недопущення пожеж в екосистемах
23 Вересня14:29 Полтавські рятувальники вдосконалили знання з правил дорожнього руху та домедичної допомоги
23 Вересня10:19 Рятувальники взяли участь у заході з нагоди Дня міста Полтава
22 Вересня10:38 Фахівці ДСНС нагадують громадянам правила пожежної безпеки
21 Вересня14:22 Психологом ДСНС проводяться дистанційні заняття
21 Вересня10:19 За тиждень на Полтавщині рятувальники ліквідували 137 пожеж
20 Вересня12:50 Увага! Попередження про різке зниження температури повітря в Україні
20 Вересня12:29 Рятувальники нагадують маленьким громадянам про правила безпеки життєдіяльності
19 Вересня10:31 Пожежі у житловому секторі країни продовжують забирати життя громадян
19 Вересня09:08 Лауреати Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року" отримали нагороди від Глави Держави
19 Вересня09:02 До Дня рятівника Президент України вручив державні нагороди
18 Вересня09:07 Увага! Попередження про пориви вітру
Останні новини