ГоловнаОстанні новини5 Серпня, 2020р.
 Версія для друку

Фахівці ДСНС нагадують про небезпеки піротехнічних виробів та правила безпечного використання

Опубліковано: 05.08.2020, 11:59

Нам завжди хочеться, аби відчуття святковості і казковості не полишало нас! Чимало людей упевнені, що  створити це відчуття свята допоможе піротехніка, що на миті додає гарного настрою і зачаровує різнокольоровими вогнями. На вечірніх вулицях продовжують лунати звуки від петард, хлопавок, а вечірнє небо спалахує від численних вогнів салютів і феєрверків.

У торгівельну мережу для реалізації можливе надходження піротехнічних виробів, які не відповідають вимогам безпеки, насамперед, петард (шутих) та феєрверків типу фонтан (тортові свічки). Значна кількість закордонної продукції немає відповідних документів, які б дозволяли їх законну реалізацію в Україні. Тож, пам’ятайте, що ціна та безпека піротехнічних виробів  речі взаємопов’язані. При купівлі різного роду розважальної піротехніки надавайте перевагу відомим виробникам, що вже давно зарекомендували себе на українському ринку.

На низькому рівні знаходиться свідомість громадян щодо запобігання виникнення нещасних випадків та травмування людей під час використання піротехнічної продукції, про що свідчить сумна статистика. Так, протягом 1-го півріччя 2020 року на території області виникла 1 пожежа з необережності під час використання піротехнічних засобів (петарди) в приватному господарстві, розміщеному в с. Устивиця Великобагачанського району.  Тоді вогнем було знищено сінник. Також, протягом 6-ти місяців поточного року в Полтавській області зареєстровано 1 нещасний випадок заподіяння шкоди здоров’ю. Внаслідок користування петардою 12-річним мешканцем с. Федорівка Глобинського району відбувся її розрив, в результаті школяр отримав рвану рану I-го пальця правої кисті руки.

Вивчення стану споживчого ринку Полтавщини за результатами проведених досліджень представниками підпорядкованих підрозділів ДСНС області, з метою встановлення місць розповсюдження продукції, що зазначена в секторальному плані та встановлення осіб, які розповсюджують дану продукцію та наданої звітної інформації підпорядкованими підрозділами свідчить про те, що і надалі проводиться неконтрольований продаж піротехнічної продукції, особливо хлопавок, бенгальських вогнів та наборів феєрверків типу фонтан (тортові свічки), практично у кожному місці продажу атрибутики для святкування днів народження, інших свят та на ринках Полтавської області, яка не містить стилізоване зображення трилисника (знака відповідності технічним регламентам), у т.ч. ідентифікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності, інструкції з користування продукцією на державній мові, етикетки, маркування, інших встановлених позначок та як наслідок, декларації про відповідність в зв’язку із не проведенням процедури оцінки відповідності піротехнічного виробу.

У разі виявлення на ринку піротехнічної продукції, що становить серйозний ризик або яка завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, що можуть завдати такої шкоди, і відсутня інформація, за якою виробника такої продукції може бути ідентифіковано, але міститься інформація, за якою може бути встановлено розповсюджувача, у якого було придбано (виявлено) таку продукцію, звертайтеся до Головного управління ДСНС України у Полтавській області.

Якщо ви все ж таки придбали петарди (шутихи), ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки. Тоді ви зможете уникнути травм та інших неприємних наслідків, зберегти власне здоров’я й життя, водночас не наражаючи на небезпеку оточуючих.

Тож, зробіть усе, що залежить від вас, тим самим не допустивши ймовірного лиха! У разі потреби телефонуйте на екстрений номер Служби порятунку – 101.

                                                                               78463587_2595736834030247_2774543337003155456_n.jpg

Головне управління ДСНС України у Полтавській області


   
Останні новини
25 Вересня16:37 Відбулося засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС
25 Вересня14:00 Увага! Попередження про пориви вітру
25 Вересня08:02 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
24 Вересня11:58 Фахівці ДСНС проводять профілактичні заходи з метою недопущення пожеж в екосистемах
23 Вересня14:29 Полтавські рятувальники вдосконалили знання з правил дорожнього руху та домедичної допомоги
23 Вересня10:19 Рятувальники взяли участь у заході з нагоди Дня міста Полтава
22 Вересня10:38 Фахівці ДСНС нагадують громадянам правила пожежної безпеки
21 Вересня14:22 Психологом ДСНС проводяться дистанційні заняття
21 Вересня10:19 За тиждень на Полтавщині рятувальники ліквідували 137 пожеж
20 Вересня12:50 Увага! Попередження про різке зниження температури повітря в Україні
20 Вересня12:29 Рятувальники нагадують маленьким громадянам про правила безпеки життєдіяльності
19 Вересня10:31 Пожежі у житловому секторі країни продовжують забирати життя громадян
19 Вересня09:08 Лауреати Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року" отримали нагороди від Глави Держави
19 Вересня09:02 До Дня рятівника Президент України вручив державні нагороди
18 Вересня09:07 Увага! Попередження про пориви вітру
Останні новини