Що робити у випадку снігових заметів?

clock
08.01.2024 10:00

При оголошенні штормового попередження необхідно обмежити пересування, особливо транспортними засобами, створити удома необхідний запас продуктів (води, палива), виконати герметизацію житлових приміщень, що допоможе зберегти тепло і зменшить витрати палива.

Особливу небезпеку снігові замети створюють для людей, які перебувають у дорозі🛣, адже заметені снігом дороги та втрата видимості можуть спричинити повну дезорієнтацію на місцевості.

Під час руху автівкою не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити вікна машини та утеплити двигун зі сторони радіатора. Якщо є можливість, автомобіль необхідно поставити так, щоб двигун опинився з навітряного боку.

Періодично варто виходити із автомобіля та розгрібати сніг, аби не опинитися повністю під снігом. Адже не занесений снігом автомобіль – необхідний орієнтир для пошукової групи. 

Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати, щоб він не замерз. При прогріванні автомобіля важливо не допускати потрапляння в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів; з цією метою треба слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом.

Якщо у дорозі разом опинилося декілька людей (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття.

Ні в якому разі не можна залишати укриття (автомобіль), адже у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

У сільській місцевості, необхідно терміново заготувати у необхідній кількості корм і воду для тварин.

Під час ожеледі пішоходам слід пересуватися тротуарами та вулицями вкрай обережно, беручи до уваги можливість обвалення різних конструкцій і предметів під навантаженням, що може стати реальною загрозою для здоров’я. Тому слід уникати перебування у старих будівлях, під лініями електропередач і зв’язку та поблизу їх опор, під деревами, поблизу ринв та карнизів, на яких є бурульки.


Фото: Інтернет-видання "Полтавщина"

Що робити після лиха?

1. Якщо в умовах сильних заметів ви виявилися блокованими у приміщенні, обережно, без паніки з'ясуйте, чи немає можливості вибратися з-під заметів самостійно, використовуючи наявний інструмент і підручні засоби;

2. Повідомите до Служби порятунку «101» про характер заметів; 

3. Якщо самостійно розібрати сніжний замет не вдається, спробуйте встановити зв'язок з рятувальними підрозділами;

4. Увімкніть радіо чи телевізор і виконуйте вказівки місцевої влади;

5. Зберігайте тепло й ощадливо використовуйте продовольчі запаси.

Разом ми сильні! 🇺🇦

 

Схожі матеріали