Контраст
Шрифт

Рятувальники Полтавщини здійснюють профілактичні рейди з метою запобігання пожежам в екосистемах

clock
03.03.2024 14:29

З метою зменшення кількості пожеж у природних екосистемах рятувальники спільно з працівниками поліції проводять рейди з виявлення фактів та роз’яснення небезпеки спалювання сухої трави та рослинних залишків.

Адже тільки за минулу добу на території Полтавської області виникло 18 пожеж в екосистемах. Вогнем було знищено понад 15 га сухої рослинності, сміття та господарча споруда. Під час гасіння пожежі на відкритій території у с. Михайлівка Диканської селищної громади Полтавського району надзвичайники не допустили поширення полум’я на житловий будинок.

Спілкуючись з людьми, фахівці ДСНС розповідали основні правила пожежної безпеки у екосистемах, нагадали про негативні наслідки для природи від спалювання рослинності та наголошували на адміністративній відповідальності за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Кожному, з ким вдалось поспілкуватися, надзвичайники вручили тематичні пам’ятки з корисною інформацією та переліком певних правил. 

2 березня під час рейдових відпрацювань на території Полтавської області було виявлено 12 порушень - спалювання сухої трави та порушення встановлених законодавством вимог правил пожежної безпеки громадянами, на яких було складено адміністративні протоколи.

Нагадуємо, що згідно чинного законодавства, сума штрафу за самовільне випалювання відповідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення для громадян становить від 3060 до 6120 гривень.

Не випалюйте суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, а також не залишайте недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці! У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте за номером 101.

Схожі матеріали
Контакти