Проведено практичне заняття з персоналом групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення

clock
12.04.2024 10:47

Психологом Головного управління відповідно проєкту МВС “Пункт психологічних практик” проведено практичне заняття “Підтримка метального здоров'я” з співробітниками частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування АРЗ СП.

Діяльність піротехніків здійснюється в умовах, які випробовують упевненість у своїх силах, потребують постійного стану очікування та небезпеки, високого рівня нервово-психічної стійкості та негайного реагування на виникаючи виклики. 

Під час участі у заході було обговорено можливі наслідки переживання стресу та перебування в потенційно психотравмуючих умовах. 

Опановувалися навички раннього виявлення у себе та співслужбовців ознак таких найпоширеніших проблем: гостра реакція на стрес, посттравматичний стресовий розлад, тривожні, депресивні реакції, труднощі в адаптації та емоційне вигорання. Розглянуто базову техніку емоційної стабілізації - «Заземлення». 

Піротехніки ознайомились з безкоштовним додатком для смартфонів "База", який був розроблений для військових та ветеранів, але може бути корисний всім, хто залучається в зону бойових дій. 

Застосунок містить навчальні матеріали про психічне здоров’я і вправи для самодопомоги. Тут можна почитати про тривогу,  поганий сон, депресію, нав’язливі думки та знайти інструменти, як працювати з цим.  Та використовувати і надалі в складних умовах. 

 

 

Схожі матеріали