Полтавська область: в обласному центрі започаткували новий проект «Врятуй Тедді» для психологічної допомоги дітям під час надзвичайних подій

clock
04.11.2022 14:00

Виникнення будь-яких кризових подій – стихійних лих, нещасних випадків, аварій, катастроф, воєнних дій – призводять до соціальних і психологічних наслідків, які порушують нормальний плин життя людей.

Але відомо, що найбільше від цього потерпають діти, які опиняються в осередку лиха. Найчастіше вони можуть відчувати страх, шок, розгубленість. 

Першими, хто приходить на допомогу є рятувальники. 

Психологами Головного управління систематично проводяться практичні заняття з рятувальниками, під час яких розглядаються основні моменти надання першої психологічної допомоги потерпілим: дорослим, людям літнього віку, людям з інвалідністю, дітям. 

Саме особливостям надання першої психологічної допомоги дітям у разі виникнення кризових ситуацій було присвячене практичне заняття з полтавськими рятувальниками одного з пожежно-рятувальних підрозділів. 

Як зазначила психологиня Головного управління Юлія Фалєєва, коли дитина опиняється у скрутних умовах, то відчуває безпорадність, страх та бажання відгородитися від всього неприємного. Дієвою допомогою може стати дотик до чогось приємного у відчуттях, це відволікає та переключає увагу. І цю роль добре відіграє плюшева іграшка, наприклад, ведмедик Тедді.

Даний захід став можливим завдяки дієвій та тривалій співпраці з Ротарі Клубом Полтава. Ротарійці давно допомагають рятувальникам. 

Як розповіла Паст-Президентка Ротарі Клубу Полтава Лариса Коба, «допомагаючи обладнанням, спецтехнікою, засобами захисту, ми концентруємо увагу безпосередньо на рятувальниках, які допомагають постраждалим. А як же самі постраждалі? Чим ми можемо їм допомогти в кризовій ситуації? Найстрашніше, коли жахіття надзвичайних ситуацій переживають діти. У зв’язку з цим народилася ідея нового проекту «Врятуй Тедді». Ініціаторами виступили ротарійці з Німеччини, зокрема Rotary Club Miltenberg, Rotary Club Altena-Werdohl Plettenberg, доєдналися українські ротарійці з Rotary Club Ukraine Unity та Rotary Club Lviv. Ведмедики є одними з найпопулярніших подарунків для дітей і їх часто дарують дорослим на знак прихильності, привітання чи співчуття. Добре, якщо Тедді буде у пожежно-рятувальних автомобілях. І рятувальники будуть передавати маленьких пухнастих ведмедиків діткам, які опинилися у складних обставинах. Далі ми будемо розвивати проект і додамо ще багато цікавого й необхідного».  

Схожі матеріали