Онлайн-курс для рятувальників і поліцейських про навчання дітей мінної безпеки

clock
18.12.2023 09:09

ДСНС спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), МВС і МОН запустили онлайн-курс "Як навчати дітей мінної безпеки" для рятувальників, поліцейських та освітян, присвячений ефективному викладанню мінної безпеки дітям і підліткам з огляду на їхні вікові та психологічні особливості в інтерактивній формі, що відповідає міжнародним нормам мінної просвіти.

Близько 30% території України потенційно забруднено мінами та нерозірваними боєприпасами, що створює особливу небезпеку для молодших поколінь українців. Саме тому важливо формувати культуру безпечної поведінки серед дітей і молоді. Курс доступний на сайті bezpeka.info

«Щодня поліцейські та рятувальники турбуються про безпеку українців. Зараз масштаб забруднення вибухонебезпечними предметами наших територій зобов’язує українців опановувати нові правила безпеки! Саме цей курс допоможе вам дізнатись, як ефективно та правильно навчати дітей і підлітків мінній безпеці, правилам дорожнього руху та безпеки на воді. Ви зможете ефективно залучати дітей та молодь, розуміючи особливості їхнього розвитку та сприйняття. Дякую кожному, хто щодня долучається до формування нових знань дітей і рятує їхнє життя та здоров’я», – сказала заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

Курс покликаний допомогти пояснити дітям, як уникнути небезпеки, аж поки всю територію України не буде очищено від вибухонебезпечних залишків.

«Доки територія України забруднена вибухонебезпечними предметами, наш обов’язок — розповісти дітям про загрозу та пояснити, як залишатися в безпеці. Кожен українець має знати ключові правила мінної безпеки, щоб вберегти своє життя та здоров’я, бо небезпека може ховатись будь-де», – сказав т.в.о. Голови ДСНС України Володимир Демчук.

Онлайн-курс пропонує його слухачам комплексний план занять із дітьми та підлітками щодо поводження з вибухонебезпечними предметами і базується на міжнародних стандартах. Він надає викладачам практичні інструменти для формування безпечної поведінки на територіях, потенційно забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами. ЮНІСЕФ залучив до співпраці фахівців у сфері дитячої та вікової психології, педагогіки, інклюзивної освіти, мінної просвіти й поведінкових змін, щоб допомогти учасникам курсу стати ефективними провідниками безпеки для дітей і молоді.

«Навички безпечної поведінки відіграють ключову роль у розвитку дитини, особливо під час війни, — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде. — Окрім звичного інформування дітей про небезпеки, надважливо формувати в них більш безпечну поведінку. Коли діти засвоюють і демонструють таку поведінку, вона врешті-решт стає звичкою, що може врятувати життя».

Курс має дві версії: одна розроблена для освітян, а друга спеціально для працівників ДСНС та Національної поліції. Курс рекомендований методичною радою Українського інституту розвитку освіти.

Програма курсу складається з трьох модулів, які фокусуються на тому, що дитина має знати про мінну безпеку; як налагодити взаємозв’язок із дитиною та знайти до неї підхід; як навчати так, щоб вас почули діти і шести, і 16 років. Також у ньому висвітлено, як використовувати відповідні ігрові формати для викладання мінної безпеки.

Усі матеріали, розроблені ЮНІСЕФ для використання у роботі з дітьми різного віку, зосереджені на чотирьох аспектах мінної просвіти: (1) який вигляд мають небезпечні предмети; (2) де вони можуть бути; (3) які попереджувальні знаки сигналізують про небезпеку; (4) як потрібно діяти.

Курс доступний на сайті bezpeka.info. Всі учасники, які пройдуть повний курс, отримають сертифікат про підвищення кваліфікації.

 
Курс містить поради щодо створення безпечного середовища, психологічного розвантаження дітей, оцінювання знань, а також ідеї, матеріали та презентації для інтерактивного проведення занять онлайн і офлайн. Він також знайомить із міжнародними стандартами та підходами для поведінкових змін, пропонуючи креативні формати, що поєднують навчання і гру, покликані змінити поведінку дитини й перевести її в безпечну площину.

Онлайн-курс розробили педагоги, фахівці з психології та захисту дітей, експерти із соціальних і поведінкових змін у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Міністерством освіти і науки України. Його підготувало громадське об’єднання «Культурна платформа Закарпаття» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні в межах проєкту з формування культури безпеки дітей та молоді.

Схожі матеріали